KÜNYE

 KÜNYE


 Senaryo&Yönetmen: Haşim AKTEN

 Oyuncular
 Halil ÖZER, Sait VARDAR, Bekir ÖZ,
 Hasan Coşkun, Abdullah YAKIZ 

 Semazenler
 Hasan COŞKUN, Abdullah Yakız

 Ses&Müzik: Can Ahmet AKTEN

 Işık&Dekor: Musa ÇEVİK

 Müzik&Grafik&Efekt: Mehmet AKTEN

Tanıtım

“Gel, gel, ne olursan ol yine gel, ister kafir, ister mecusi,ister putperest ol yine gel,bu kapı ümitsizlik kapısı değildir. Yüz kere tövbeni bozmuş olsan da yine gel…”

29 yıldır Türkiye’de, 15 yıldır Avrupa’da Mevlana’nın insanlığa mesajlarını yaymak için sahnelerde gösterilerini sürdüren GÖZYAŞI GECELERİ yıllarca duygusal programlarıyla gönüllerde izler bıraktı. İzleyenlerinin hayatlarında şok değişimlere vesile oldu. Son üç yıldır tiyatral ağırlıklı programlarıyla sahnelerdeydi. Ümmetin büyük acısı “KERBELA”, altı asır dünyaya adaletle hükmetmiş, aşkın hakikatini insanlığa yaymış ecdadımızı yadetmek için “Kıtalara sığmayan aşk OSMANLI” ve 100. Yılında Çanakkale için “ZAFERİN GÖZYAŞLARI” programıyla Türkiye ve Avrupa’da gönüllerde izler bıraktı.

Duygusal programlarıyla 29 yıldır efsane haline gelen Gözyaşı Geceleri“EFSANE geri dönüyor Mendillerinizi hazırlayın” sloganıyla 55. Program TÖVBEKÂR 3082. Gösterisine hazırlanıyor…

Maddiyatı da, maneviyatı da başaramamış olan babasına söz veren Tövbekâr, babasını kaybettikten sonra dünya ile mücadele etmeye başlar. Şeytan, nefsi ve dünya ile başa çıkabilmek hiçte kolay değildir. Akçakoca, bakalım bu mücadelede Tövbekâr’a  yardımcı olabilecek mi? Hacc’a ve umreye gidenler veya gidemeyip özlem duyan izleyenlerimizle, o aşk dolu atmosferi yaşamak için beraber hacc’a gidip birlikte bir vakfe duası yapmaya ne dersiniz? Haydi birlikte Beytullah’a gidelim, Arafat’ta vakfeye duralım, Ravza’da gül kokusu alalım.. Rasulullah (s.a.v.) Aşıkları için heyecanlı saatler… Ölümü çokça anan evliya olur… Ölümü hatırlamalı ki hayatın tadını alabilelim… Duygu dolu cezp edici ilahilerle gönül coşkusunu arttıran program, semazenlerin sema gösterisi ile de süslenmektedir. Programda yaşanan acıları anlatabilmek için zaman zaman gizemli ve karanlık, görüntü ve yüksek ses efektleri kullanılmaktadır. Bu münasebetle 12 yaş altı çocuklar, kalp hastaları ve hamileler için uygun değildir. Kendine has geliştirdiği  etkileyici ve profesyonel bir sahne performansı için teknik donanım, ses ve ışık sistemleri tamamen Gözyaşı Sanat Merkezi’nin kendisine aittir. Gösterinin yapıldığı salonun teknik malzemeleri kullanılmamaktadır.

HABERLER

 HABERLER

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin