Gözyaşı Geceleri dini bir cemaat mi?

0
2115

Gözyaşı Geceleri kurulduğu günden beri kültürel etkinliklere imza atan bir sanat kuruluşudur. Her hangi bir cemaat veya siyasi partiyle hiç ilişkisi olmamıştır. Allahu Teâlâ’nın verdiği kabiliyetini insanların mutluluğu için kullanarak sahnelere çıkmış, radyo mikrofonlarında konuşmuştur.

30 yıldır özellikle gençlere seslenen Haşim Akten, topluma yararlı bireyler yetişmesine gayret etmiştir. Hoca olmadığını yüzlerce kere ifade eden Haşim Akten, yaşanan manevi sorunların çözümleri konusunda temel kaynaklardan ve  ilim ehlinden istifade ile halkı uyarmaya çalışmıştır.

30 yıldır tek başına bu hizmeti yürütmeye çalışan Haşim Akten, sanatının karşılığı olarak kazandıklarının çok daha fazlasını inandığı bu kutlu yolda harcamış, bu yüzden de sıkıntıları hâlâ devam etmektedir.

Bize “Siz hangi cemaattensiniz?” diye sorulduğunda “Bizim cemaatimiz yok” deyince hemen “Cemaatte olmak suç mu?” diye itirazla karşılaşıyoruz. Elbette cemaatte olmak suç değil, bilakis faydalı bir şey. Lakin cemaatinizde lideriniz Peygamber sallallahu aleyhi vesellem’den daha büyük görülmüyorsa. Yanlış gördüğünüzde itiraz edebiliyorsanız. Benim şeyhim hata yapmaz demiyorsanız. Bizim de anlamadığımız şey ise; “Biz bir sanat kuruluşuyuz” dediğimizde neden bizi bir cemaate girmek zorunda bırakıyorsunuz, hiç anlamıyorum. Bizim sadece Allah ve Resülü’nü sevmemiz yeterli değil mi?

Üstad Hecip Fazıl’ın beytiyle bitirelim;

“Anladım işi, sanat Allah’ı aramakmış, Marifet bu, gerisi yalnızca çelik çomakmış”

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin