Aşkın Çığlığı

Bir çığlık ve yüzlerce haykırış, Haşim Akten ve ekibi aşk dolu sözlerle tarih yazıyordu sahnede. Ve kimisi belki de görüyordu Alemler sultanını. Bir kişi bunu…

Gözyaşı geceleri 16 Kasım cumartesi günü Aşkın çığlığı adlı programı ile İstanbul Fatih de kendi organizesi ile Renk düğün salonun da gündüz 13:00 ve akşam 19:30 da sahne aldı. Fatih de her zamanki gibi izdiham yaşandı. Ve İstanbul’un çığlığı örnek alınacak bir tövbeye imza attı program esnasında bir bayan izleyici öyle bir tekbir verdi ki her şey bir anda susmuş sadece onun sesi duyulmuştu. Tövbesinde samimi olanlar Aşkın çığlığı ile gözyaşı ekibinin bile akıl erdiremediği bir manevi havaya kapılıyordu. Kısacası hissediyordular. Öyle ki zikir sahnesinde bunu daha da iyi anlıyorduk.

Aşkın ÇığlığıBir çığlık ve yüzlerce haykırış, Haşim Akten ve ekibi aşk dolu sözlerle tarih yazıyordu sahnede. Ve kimisi belki de görüyordu Alemler sultanını. Bir kişi bunu ağlayarak itiraf etmişti. Yerde ve gökte olup biten her şeyin sahibine boyun eğmiş bizler, Rahmana aşık olan efendimiz (s.a.v) in hasretiyle yanan zamanın ötesinde, hakikat dolu hikayeler ile Aşkın çığlığını bitiriyor ve Osmanlı programının müjdesini vererek veda ediyorduk İstanbul’a.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin