KÜNYE

Künye


 Senaryo&Yönetmen: Haşim AKTEN

 Oyuncular
 Halil ÖZER, Bülent ALTAY,
 Sait VARDAR, Musa ÇEVİK,
 Hasan COŞKUN, Abdullah YAKIZ 

 Semazenler
 Hasan COŞKUN, Abdullah Yakız

 Ses&Müzik: Mehmet AKTEN

 Işık&Dekor: Musa ÇEVİK

 Müzik&Grafik&Efekt: Mehmet AKTEN

Ey 2000’li yıllarda yaşayan genç senin için geliyoruz. Bu programı kaçırma ki sana dedelerini anlatayım da başın dünyaya karşı dik olsun. Dedelerini aşağılayan TV dizilerinden değil, onları bir de benden dinle.. OSMANLI Programı kıtalara sığmayan bir aşkı anlatacak. O aşk ki, insanlığın kurtuluşuna sebep olacak fetihlerle dolu… O aşk ki, mazlumlara umut, zalimlere korku… O aşk ki, İnansın inanmasın Yaradan’ın tüm kullarına inanç ve yaşama özgürlüğünün zirvesini yaşatan… O aşk ki, adaletin insan odaklı hükmü… O aşk ki, ilmin zirvelerinde gezen… O aşk ki, çağın kaybettiği ne varsa onlardaydı. Çağın aradığı ne varsa onlardaydı.. Gel ki mübarek ecdadımıza dil uzatma cüretini gösterenlere birlikte bir Osmanlı Tokatı vuralım. O aşk ki, Maide Sûresi 54. ayetinde övülen bir aşk… O aşk ki, Sevgili’nin çizgisinde yürümenin zirvesi… O aşk ki, siyasal değil, Sünneti Seniyye’yi baş tacı etmiş bir AŞK Devleti…

HABERLER

Künye

Osmanlı coşkusu salona sığmadı

Gözyaşı Geceleri “KITALARA SIĞMAYAN AŞK - OSMANLI” ile İllsfeld Akşam seansında salona sığmadı.       

ALMAN GAZETECİ; “Bir ŞELALE gibi aktı”

Kıtalara Sığmayan Aşk OSMANLI programını anlamadığı halde sonuna kadar izleyen alman gazeteci “Bir şelale gibi aktı…” yorumunu yaptı.      

Duisburg Mehteran ekibimizi sonuna kadar izledi

GÖZYAŞI GECELERİ 14 Şubat Cuma Günü Bizi yalnız bırakmayan Duisburg Seyircilerimiz ile “Kıtalara Sığmayan Aşk” coşkusunu Yaşadı.         

Essen Alkışlarla uğurladı

Gözyaşı Geceleri “KITALARA SIĞMAYAN AŞK - OSMANLI” ile ESSEN Akşam seansında büyük bir ilgiyle karşılandı.      

Osmanlı programıyla Belçika Gent şehrindeydik

Gözyaşı Geceleri “KITALARA SIĞMAYAN AŞK - OSMANLI” ile Belçika GENT’de Akşam seansında büyük bir kalabalık kitleye seslendi. Mehteran ile coşan ekibimize kalabalıkta katıldı.      

Fransa Roubaix Belediye Başkanı teşekkür etti

Fransa Protokolü Tam Dört Asır önce kapitülasyonla Osmanlı’yı tanıyan Fransa bu sefer Gözyaşı Geceleri Farkı ile Kanûn-î Sultan Süleyman ile tanıştı… Roubaix Belediye Başkanı program öncesinde organizatör ve...

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin