Kerbelâ

Gözyaşı geceleri 30 kasım 2013 cumartesi akşamı Kerbelâ programı ile Adıyaman’da TPAO Kültür Merkezinde Türkiye Petrolleri Adıyaman Bölge müdürlüğünün organizesi ile sahne aldı. Program çeyrek asrın en etkili yapımıydı ve elbette çok beğenildi. Gözyaşı geceleri yıllar sonra yeniden Adıyaman Merkezde idi.

KerbelâProgramda protokolden katılım özellikle dikkati çekti. Adıyaman valisinin eşi, Bölge müdürü, İl emniyet müdürü ve ailesi il milli eğitim müdürü ve ailesi il müftüsü, Rektörler, kurum müdürleri ve ilçe kaymakamı izleyenler arasındaydı.

Gözyaşları gene sel oldu. Ehlibeyt sevdalıları o akşam gözyaşı ekibini yalnız bırakmadı. Kerbelâyı bazı izleyiciler geçtiğimiz sezon Urfa da izlemişlerdi. Röportaj yaptığımızda buna şahit olduk ve çok şaşırdık. Çünkü bir sahne sanatını izlemek için şehir dışına çıkan izleyici Türkiye de çok zor bulunur. Ve hatta bir tiyatro oyununu izlemek için şehir dışına çıkanı hiç duymadık. İşte gözyaşı farkı bu oluyor. Mesafelerin hiçbir önemi yok. Gönül verenlerden Allah c.c razı olsun. İzleyenlerden bazıları da yıllardan beri sizleri bekliyoruz dedi. Pek çok izleyici radyodan takip etmiş gözyaşı ile de bu şekilde tanışmıştı ve ilk defa gözyaşı gecelerinin performansını izlemekten çok mutlu oldular.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin