Osmanlı

Alp Aslan ile başlayıp Osmancık ile devam eden programımızdaki sahneler beklide bulunduğumuz yerden 1 kaç kilometre geride ya da ileride gerçekleşmişti 700 yıl önce.

Gözyaşı geceleri 8 Kasım 2013 cuma akşamı Osmanlı programı ile söğüt yakınlarında Yörüklerle buluştu. Ertuğrul Gazi kültür ve sosyal yardımlaşma derneğinin organize ettiği programa Bozüyük Belediye Başkanı Fatih Bakıcı, ilçe milli eğitim müdürü Hanifi Başıbüyük ve Ertuğrul Gazi kültür ve sosyal yardımlaşma derneği başkanı Oğuz Sertler de katıldı.

Bozüyük bu program için özellikle hazırlanmıştı. Zira ecdadımızın kurulduğu topraklarda sahne alıyorduk.  Alp Aslan ile başlayıp Osmancık ile devam eden programımızdaki sahneler beklide bulunduğumuz yerden 1 kaç kilometre geride ya da ileride gerçekleşmişti 700 yıl önce. Tabi şimdi mucizelere alışkın bir zamanda olmadığımız için programda anlatılan ve canlandırılan sıra dışı olaylar masal gibi geliyor insanlara. Osmanlı programını büyük bir heyecan ile hazırlayan ekibimiz bile inanamıyor onların yaşantısına.  Ama ne olursa olsun öncelikli görevimiz ecdadımızı lekelemek isteyenlere meydanı boş bırakmamak bu uğurda her şeyi göze aldık. Canımızı bile seve seve vermeye hazırız.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin