Osmanlı

Gözyaşı geceleri Kıtalara sığmayan aşk Osmanlı programı ile 25 kasım 2013 akşamı Burdur da Memur sen ve Alperen ocaklarının organizesi ile Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi konferans salonun da sahne aldı. Programa Cumhuriyet başsavcısı ve iki rektörde katıldı.

OsmanlıDizilerde ecdadımıza hakaret ediliyordu ve hiçbir tiyatro grubundan ya da sanat kuruluşundan bu duruma cevap gelmiyordu. Geç kalınmış bir Osmanlı programı için yollarda olan Gözyaşı ekibi, sezona sığmayan repertuarı ve profesyonel kadrosu ile tüm hızıyla turneye devam ediyordu ve nihayet Burdurlu gençlerle buluştu.

Program o kadar çok beğenildi ki, sahne geçişleri alkışlar ve ıslıklar ile oluyordu. Osman Bey ile başlayan tarih ve onunla gelen atmosfer gördüğümüz kadarı ile Burdurlu gençleri çok etkiledi. Gençler adeta yeniden canlandı.

Program sonrası görünen o ki her biri bir Fatih adayı idi. Böyle gençler yetiştirmede bir hayli zor dönemler yaşayan bu ülkenin eğitimcilerine Kıtalara sığmayan aşk Osmanlı programını sunarken asıl hedefimiz gelecekte bu sorunları aşma adına faydalı olacağına inandığımız sahne sanatını onların kalbine yerleştirmek. Çünkü çağın en etkili eğitim sistemi artık dramadan geçiyor.

Osmanlı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin