Kerbelâ

Gözyaşı geceleri 26 kasım 2013 akşamı Kerbela programı ile Adıyaman Gölbaşı’nda Gölbaşı Belediyesinin organizesi ile Efsane düğün salonunda sahne aldı. Kerbela programı uzun zamandır talep ediliyordu fakat ekibimizin yoğunluğundan pek vakit olmuyordu. Sezona 3 farklı program ile çıkış yaptığımızdan hem kadromuz kalabalık hem de dekorumuz ve aracımız fazlaydı. 2 minibüs ve 2 taksi ile yollardayız.

KerbelâPrograma Gölbaşı Belediye Başkanı Yusuf Özdemir Afşin Belediyesi kültür müdürlüğü ve Gölbaşı kız yurdu öğrencileri de gelmişti. Özellikle öğrenciler Kerbela olayını daha detaylı öğrendiklerini ve bilmedikleri pek çok şey olduğunu dile getirdi. Programı izleyenler duygu dolu anlar yaşadı. Özellikle Hz. Hüseyin in şahadet sahnesinde gözyaşlarını tutamadı izleyenler.

Gölbaşı izleyicisi 3 ekim de Aşkın çığlığı programı ile buluşmuştu ve Haşim Akten program sonunda Kıtalara sığmayan aşk Osmanlı programında görüşmek üzere demişti. Ama Gölbaşı’nın Kerbelâ programına daha çok ihtiyacı vardı. Nedenine gelince bunu  Almanya da ki bir izleyicimizin yorumu ile açıklamak istiyorum. Almanya da Kerbela programını izleyen bir izleyici “siyasetçilerin yıllardır yapamadığını siz 2 saat de yaptınız” demişti. İşte Kerbelâ’nın mesajı buydu. Kardeşçe yaşamak. Bugün en çok ihtiyacımız olan kardeşliği en iyi şekilde anlatan ve 25 yılın en etkili programı olan Kerbelâ Gölbaşı’nda da ses getirmişti. Bir daha Kerbelâlar yaşanmasın diye Gözyaşı ekibi olarak elimizden geldiğince Kerbelâ vakasından ders çıkarmayı ve birlik beraberliğimizin daim olmasını diliyoruz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin