Özel Program

Gözyaşı geceleri 2013-2014 sezonuna 3 farklı program ile girmişti bunlardan biriside “Aşkın Çığlığı” idi. Program çıkışı her zaman olduğu gibi gene röportaja çıkmıştık. 27 yıldır milyonları etkileyen Gözyaşı Geceleri, yine bir kardeşimizin hayatında yeni bir milat olmuştu o gün. Belki ulaşamadığımız pek çok izleyici vardı fakat biz o akşam Hatice ÖZTÜRK hanıma denk geldik ve “Aşkın Çığlığı” yorumunu özel bir haber yapmak istedik.

Kendisine teşekkür ediyor ve mutlu olduğu bu ruh halinin daim olması için dua ediyoruz. Çünkü böyle bir duruma vesile olduğumuz için biz daha da mutluyuz.

Gözyaşı gecelerini ilk olarak nasıl tanıdınız ve ne kadar zamandır takip ediyorsunuz?

İnançlı bir ailede , Allah korkusuyla değilde Allah sevgisiyle büyüdüm.Buna rağmen nefsime yenik düşüp şükretmeyi unutup, isyan etmeye çok müsait olduğum bir dönemde arkadaşım Özlem ve eşinin ”Hadi hazırlan seni almaya geliyoruz biraz manevi dünyada gezinti yapalım. ” cümlesi ile sizleri ”İster Gül , İster Ağla ” programınızla tanıdım.O günden sonra nasıl bir çıkmazın içinde olduğumu gördüm ve Ankara’ya tekrar geleceğiniz günü hasretle bekler oldum.

Aşkın Çığlığı programında konuşmuştuk ve namaza başlayacağınızı söylemiştiniz. Neydi sizi bu kadar etkileyen o programda?

Aşkın Çığlığı herkesin kendinden bir şeyler bulacağı, dünya gözüyle değil de gönül gözüyle bakmayı öğreten ve beni bana anlatan bir program. Eve gidip secdeye kapanıp affet Allah’ım diye saatlerce ağlayacak kadar derinden etkileyen bir program aslında… Rabbim sebepsiz hiç bir şey vermezmiş sebep olanlardan razı olsun. 9 yaşımda Kur’an-ı Kerim okumaya ve namaz kılmaya başladım. Ve biliyor musunuz üniversite yıllarımda o zor koşullarda bile saklı gizli kılmaya devam ettim. Ne oldu bilmiyorum şeytana uyup ,dünya telaşına düşüp,anne babamın kıldığı namaz yaptığı ibadet beni kurtaracak sanıp ,helal para kazanmak yerine çok para kazanmayı marifet sanıp ibadetlerimi sadece Ramazan ayı ve kandil geceleriyle sınırlandırır olmuşum. Kendime getirdi bu program ve bir daha aksatmamak üzere hamdolsun yeniden başladım.

Namaza başlayan bir kul olarak, namazını aksatanlara bir mesajınız var mı?

Şükürler olsun ki yeniden başlayabildim. İnanın hiç olmadığım kadar huzurluyum. Huzur ne parada ne pulda ne de diğer dünyalıklarda…Huzur Namazda…Dilerim rabbimden onlara da tez zamanda bu huzura kavuşmayı ihsan eylesin. Yapmış olduğumuz ibadetleri kabul etsin.

 Mutluluğunuzu yüzünüzden okuyabiliyorduk. Hayatınız da yeni bir başlangıç oldu diyebilir miyiz?

Hayatımın dönüm noktası hatta ”Miladim ” diyebiliriz. Allah Azze ve Celle Haşim Hocamdan ve sizlerden razı olsun .

Aşkın çığlığını izledikten sonra sizi her geçen gün yüce Allah’a daha fazla yakınlaştıran sebepler var mı? Varsa nelerdir.

Ondan başka sığınacak kimsemiz yok bunu biliyor ve ona sığınıyorum. Yer gök dua üstüne kuruludur, dua ediyorum. İstiğfar ediyor af diliyorum. İbadetlerimi yapıyor ve her geçen gün ona biraz daha yakınlaştığımı hissediyorum.

Aşkın Çığlığı programının yazarı siz olsaydınız bir şey eklemek ister miydiniz?

Muhteşem bir programdı kaleminizin mürekkebini yüce Allah sonsuz etsin .

 Bu güzel röportaj için teşekkür ederiz

Ben teşekkür ederim. Bir sonraki programı hasretle bekliyorum. Yolunuz bahtınız açık olsun rabbim yar ve yardımcınız olsun İNŞALLAH.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin