Osmanlı

Gözyaşı geceleri “Kıtalara Sığmayan Aşk Osmanlı” programı ile 11 Ocak  2014 cumartesi akşamı Hollanda Oss da Theater de lievekamp salonunda akşam 19:30 da ve 12 Ocak da gene Hollanda da Schiedam şehrinin şehir tiyatrosunda gündüz 13:00 ve akşam 19:30 da sahne aldı. Program, Osmanlıyı hakkı ile anlatan bir ekip tarafından sahnelenince, elbette ki seyircide o ekibe sadakatini sunuyor ve dua ediyordu. Evet biz Osmanlıya ecdat dedik, İnşALLAH onlarda bize ahret de torunum der.

Gözyaşı geceleri her zaman büyük başarılara imza atmıştı. Tarihini kurgulanan romanlardan ya da reyting rekoru için çekilen dizilerden öğrenen gençlerin hakikati öğrenmesi için, sağlam bir yapım gerekiyordu. Bunu en iyi Gözyaşı geceleri yapardı ve bu dev proje çok ses getirdi.

Hollanda da ki muhteşem hafta sonunda bir devrin karanlığı parladı ay gibi. Birkaç inanmış sanatkar birbirinden güzel duygularla haykırıyordu tarihin dilini. Rafa kaldırılan bir tarihin diliydi bu ve Gözyaşı ekibi ile o akşam yeniden yazıldı. Hiçbir sahne grubunun umurun da olmayan Osmanlı tarihe asla gömülemez. Çünkü Gözyaşı geceleri var oldukça buna asla müsaade etmeyecek. Gün olur ki bu hayattan göç eder sahne sanatlarına veda edersek, davamızı, gönüllerini fethettiğimiz izleyicilerimiz sürdürecektir. Bundan evvel Allah şüphemiz yok.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin