Osmanlı

GLADBECK ORGANİZEMİZ’de bizlere büyük fedakarlıklarla yardım eden Nadir KAHRAMAN Bey ve Figen TURPÇU GÜDÜL Hanımefendi’ye en içten teşekkürlerimizle..

Bir kitap düşünün, bu kitap tarih kitabı olsun. Okuduğunuz zaman önemli yerlerin altını çizersiniz değil mi? İşte Gözyaşı Geceleri de böyle yaptı. Ecdadımıza hakaret edenlere bir Osmanlı tokadı vurmak ve kaybolan Osmanlı ruhunu yeniden diriltmek için aylarca hakikati aradılar.

Gözyaşı geceleri “Kıtalara Sığmayan Aşk Osmanlı” programı ile 8 Ocak 2014 Çarşamba akşamı Gladbeck de Mathias Jakobs Stadthalle salonunda Gözyaşının kendi organizesi ile sahne aldı. Osmanlı devletini Avrupa da yaşayan gençlere tanıtmaya devam eden ekibimiz, Gladbeck de de gene övgülere boğuldu.

Salonda boş yer kalmadı, katılım çok yoğundu ve izleyiciler gelemeyen arkadaşları için çok üzüldüler. Çünkü mükemmel bir donanım ile salondan ayrıldılar. Bir kitap düşünün, bu kitap tarih kitabı olsun. Okuduğunuz zaman önemli yerlerin altını çizersiniz değil mi? İşte Gözyaşı Geceleri de böyle yaptı. Ecdadımıza hakaret edenlere bir Osmanlı tokadı vurmak ve kaybolan Osmanlı ruhunu yeniden diriltmek için aylarca hakikati aradılar.

En iyi tarihçiler ile görüştüler haftalarca kitap okudular ve en ince ayrıntıları toplayıp izleyiciye sundular. Haşim Akten ve ekibi Gladbeck de o akşam gönülleri fethetti. Burada yaşayan kardeşlerimiz sevinç gözyaşları döktüler. Minik kardeşlerimiz sahnedeki aksiyonları çok beğenmişti. Haşim Akten, “başını dik tut Avrupa da yaşayan genç Osmanlı senin dedendir” dedi. Ve çocuklar cengaverliği ile anılan bu ecdada hayran kaldı.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin