Ahmet KAYHAN DEDE

0
7137

Gözyaşı Dergisi, Gözyaşı Geceleri, Gözyaşı FM, Gözyaşı Film ve diğer bütün hizmetlerimizdeki fikir kaynağımızı ve gönül zenginliğimizi oluşturdu Ahmet Kayhan Dede.

AHMET KAYHAN DEDE

Ahmet Kayhan Dede (1891 – 3 August 1998 ), Pötürge, Malatya`nın Mako-Aktarlar Köyünden, Ali-İsmail oğullarından Ali oğlu Hacı Ahmet Kayhan bir sufi velisidir. Demirlibahçe, Mamak caddesindeki evinde evini herkese açmış, gelen herkesi kabul etmiştir.

Ahmet Kayhan dede ile 1978 yılında tanıştım. Bizi onunla Ahmet Er ağabey tanıştırdı. Hayatımda gördüğüm kalb gözü açık gerçek velî idi. Zaman zaman ziyaretine giderdim. Bana yaz der yazardım. Onun bana yazdırdıkları hala bir defterimde saklı. Onun yanına gittiğinizde soru sormanıza gerek yoktu. O zaten kalbinizi okuyor ve size cevabınızı veriyordu. Acaba kalksammı diye endişe etmenize gerekte yoktu. Siz kalkmak istediğinizde kalbinize koyun o size “Haydi bakalım sen git artık” deyiverirdi. Hani kalb gözü açık derken tesadüflerden söz etmiyorum. O bir şeyh miydi? Hiç öyle bir duyguya kapılmadım. Müridi var mıydı? Hiç görmedim. Ama ona inanarak hayatını değiştiren ve ihlasla yaşayan çok kişi gördüm. Hayatımda beni etkileyen en önemli şahsiyetti. Münir Derman’ın “Su” kitaplarını bana ilk o tavsiye etti. Hayata bakışımı değiştirdi. Bu yüzden Gözyaşı’na, yani bana katkısı çok büyük olmuştur. Ölümün bir mekan değişikliği olduğuna inanıyorum ve O’nun başka bir alemde varlığını sürdürdüğüne. Tabii ki herkes için böyledir. Kiminin hayatı buradakinden daha kötü, kimininki ise buradakinden daha güzel.

Ellerinizden öpüyorum.

NOT: Hakkında daha geniş bilgi edinmek, sohbetlerini okumak isterseniz tıklayın.

www.ahmetkayhan.com

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin